Úpravy a opravy

K celkové ceně opravy se připočítává cena přidaného materiálu a doplňků, dále pak ostatní nezbytné výdaje (např. puncovní poplatky, apod..).

Při opravě zhotovené na počkání nebo do druhého dne, se účtuje expresní přirážka 50% z celkově účtované ceny opravy (netýká se letování přetržených řetízků).

Leštění a čištění ultrazvukem
Letování řetízku
Letování dutého řetízku
Zkrácení řetízku
Prodloužení řetízku
Letování u karabiny
Výměna karabiny z dodaného Au dle typu a váhy
Výměna pérového kroužku dle typu a váhy
Letování dutého šperku bez záruky
Zvětšení prstenu bez kamene
Zvětšení prstenu s kamenem
Zmenšení prstenu bez kamene
Zmenšení prstenu s kamenem
Vyrovnání prstenu
Nová ozdoba
Výměna patentu u náušnice
Vysílení ouška
Nové ouško drátové
Fazonové ouško plechové
Pojistky náušnic
Dodání a zasazení kamene (zirkon) + zasazení
Rhodiování

 

Pokud mají být šperky skutečně ozdobou, je nutné o ně pečovat, aby jejich krása vynikla. Na šperky působí různé látky, které reagují s mikroskopickou vrchní vrstvičkou kovu a mění jeho vlastnosti. Původně lesklé šperky se stávají matnými a svůj jas a barvu ztrácejí časem i kameny. Šperky mohou poškodit různé chemické látky v čisticích prostředcích, make-up, voda, lak na vlasy, ale i lidský pot při fyzické námaze. Šperky se mohou poškodit při nevhodné práci, například velmi často se jejich povrch poškrábe a do rýh se dostávají nečistoty. Jejich vzhled je pak nutné obnovit. Existují různé babské rady jak na opravy šperků, ale vždy je lepší svěřit je do rukou odborníkům.

Čištění, leštění i opravy mechanického poškození

Běžnou součástí opravy šperků je čištění a leštění. Moderní technologií je ultrazvukové čištění. Jde o princip, kdy ultrazvukové vlny v čisticím médiu vytvoří miliony bublinek, které uvolní každou nečistotu i na velmi členitém povrchu. Přitom povrch kovu či kamene nijak nepoškodí. Oprava šperků se může týkat zkrácení či prodloužení řetízku, zmenšení či zvětšení prstenu, a samozřejmě různých mechanických poškození. Zaručujeme vám, že téměř vše se dá opravit a z vašich šperků budete mít zase radost. Opravujeme prsteny, náramky, náušnice, přívěsky a také různé brože.

V první řadě je třeba mít na paměti, že šperk je umělecký předmět sloužící ke zdobení a jako takový má být rovněž používán. Z toho vyplývá, že šperky je nutno odkládat při hrubé práci, aby se předešlo jejich mechanickému poškození. Při kontaktu s čistícími prostředky a jinými chemikáliemi jako i kosmetickými přípravky může dojít k oxidaci povrchu šperku a tím i ke změně jeho povrchové úpravy. Povrchová úprava je rovněž ovlivňována zdravotním stavem, zvláště pak užíváním některých léků. Především stříbrné šperky výrazně reagují na změnu pH pokožky, tudíž změny povrchové úpravy šperku jsou i značně individuální v závislosti na uživateli. Při každodenním nošení šperku dochází také k zachytávání nečistot ve šperku a proto je třeba šperk minimálně jednou za rok odborně vyčistit. Pokud má být šperk na delší dobu odložen, je vhodné jej umístit do PVC sáčku, aby se vyloučila jeho oxidace.