Služby

Potřebujete opravit dřík či puzetu náušnice nebo jen prodloužit či zkrátit řetízek? Už jste se rozhodli nechat si vyčistit zašlé šperky? Víte, že pravidelné čištění byste měli dělat jednou ročně? Nebo chcete nechat partnerovi vyrobit opravdu originální šperk na zakázku? Z našich služeb si určitě vyberete.

Úpravy a opravy šperků

Vyhledejte nás, když se vám přetrhne řetízek nebo ulomí přívěsek. Darované šperky se musí někdy upravit, aby dobře seděly. Uvidíte, že téměř vše se dá opravit, vždyť ušlechtilé kovy jsou tvárné a není problém připájet ulomený díl. Pro opravy šperků disponujeme dobře vybavenou dílnou.

Zakázková výroba šperků

Pracujeme se 14karátovým zlatem a na výběr jsou nejrůznější drahé kameny. Briliant neboli vybroušený diamant dodáme s certifikátem pravosti. Pro výrobu šperků jsou atraktivní různé kombinace žlutého, bílého a červeného zlata.

Zasazování kamenů

Čas od času se stane, že vám drahý kámen ze šperku vypadne. Rádi ho vsadíme na místo. Pokud ho ztratíte, vybereme jiný. Nebo si vyberte jiný kámen, který vyhovuje vašemu naturelu. Víte, že o některých kamenech se říká, že jsou léčivé? Vyberte si i kámen, který se hodí k vaší osobnosti.

Rytí

Chcete překvapit svého partnera a darovat mu šperk s vyrytým věnováním? Naši rytci mají výtvarné nadání a cit pro detail. Zvládáme rytí do zlata, stříbra i ušlechtilé oceli. Disponujeme příslušnou technikou. Nejvíce se rytím zdobí šperky, hodinky, manžetové knoflíčky i kravatové spony.

Zlacení, stříbření, rhodiování

Pokrytí kovu ušlechtilým kovem zvyšuje jeho cenu, dává mu nový styl nebo ho činí odolným. Pozlacený šperk je k nerozeznání od zlatého, ale přitom není tak drahý. Stejného efektu docílíte u procesu stříbření. Stříbro je však citlivé na oxidaci a časem tmavne. Pokud ho chcete ochránit, vyplatí se pokovení rhodiem. Má stejnou barvu jako stříbro, ale není tak citlivé na ovzduší. Nejčastější je způsob galvanického pokovování, kdy se na předmět nanáší vrstva ušlechtilého kovu v elektrolytické lázni.

Čištění ultrazvukem

Moderním způsobem čištění šperků je čištění ultrazvukem. Šperky můžete do určité míry vyčistit doma, ale do nejjemnějších záhybů se nedostanete. To umožnila až technologie ultrazvuku. Spočívá v tom, že energie vytvoří miliony bublinek čisticího roztoku, které se dostanou do nejjemnějších skulin a odstraní nečistotu i oxidovaná místa. Váš šperk bude opět dokonale čistý, lesklý a hladký.

Opravy hodinek – výměna baterií

Na místě vyměníme baterie či řemínek u vašich hodinek. Porouchané hodinky opravíme, případně provedeme tlakovou zkoušku, zda skutečnost souhlasí s deklarovanou odolností výrobku. Objednejte si opravy hodinek u nás.